Teknoloji

YouTube Shorts’a Canlı Yayın Özelliği Eklendi!

YouTube ve TikTok, kısa video formatı Shorts’a yeni özellikler getirmeye devam ediyor. Platform şimdi de özellikle içerik üreticilerini ilgilendiren bir yenilik getirdiğini duyurdu. Şimdi Shorts bölümünde canlı yayınlariçerecektir.

Şirketin resmi hesaplarından yapılan açıklamalara göre içerik üreticilerinin canlı yayınları Shorts akışında kullanıcılar tarafından görülebilecek.

YouTube Shorts canlı yayınları şöyle görünür:

YouTube’dan yapılan açıklamaya göre Shorts akışında dikey formattaki canlı yayınlar ön izleme olarak görünecek. Kullanıcılar alt kısımda beliren “Canlı Yayını İzle” butonuna tıkladıklarında yayını tam ekran izleyebilecekler. Öte yandan akışta kaydırarak canlı yayınlarda dolaşıyorum Bu aynı zamanda mümkün olacaktır. Diğer uygulamalarda olduğu gibi emoji yansımaları gönderme, sohbette yazmaBunlara benzer özellikler Shorts canlı yayınlarında da mevcuttur.

Shorts’ta canlı yayın açmak isteyen yapımcıların belirli şartları yerine getirmesi gerekecek. Canlı yayın açmak için 50’den fazla aboneniz ve tek seferlik doğrulamanız var Gerekli olacak. Bunları karşılayan yapımcılar render kısmından “Canlı” kısmına tıklayarak yayın açabilecekler. Yayının adı, görünürlüğü, hangi kitlelere olacağı, kapak görseli gibi şeyler de bu bölümden seçilebiliyor.

YouTube’un bu hamlesi, uygulamayı TikTok’a biraz daha yaklaştıracak ve rakibinin canlı yayın özelliğiyle rekabet edebilmesine olanak tanıyacak. Öte yandan son dönemde TikTok’tan da benzer saldırılar görüyoruz. Platform, uzun formatlı görsellere odaklanarak YouTube’u hedeflemeye başlamıştı.

alaca-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu