Teknoloji

X’e yeni özellik: Artık görüntülü sohbet edebileceksiniz!

Daha önce Twitter olarak bilinen Platform X, sesli ve görüntülü görüşme olanağı sunuyor. The Verge’dekiler de dahil olmak üzere platformdaki bazı kullanıcılar, uygulamayı açtıklarında bir bildirim aldı: “Sesli ve görüntülü aramalar burada!”

Ayrıca uygulamanın ayarlarında yeni bir “Sesli ve görüntülü aramayı etkinleştir” seçeneği de bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde “Bu özelliği açabilir ve ardından kiminle görüntülü sohbet etmek istediğinizi seçebilirsiniz.”

Yalnızca adres defterinizdeki kişilerden, takip ettiğiniz kişilerden, doğrulanmış kullanıcılardan veya üçünden gelen sesli ve görüntülü aramalara izin verme seçeneklerini içerir.

Daha sonra başka bir kullanıcıyla DM açarak, ekranın sağ üst köşesindeki telefon simgesini seçip sesli veya görüntülü aramayı seçerek arama yapabilirsiniz.

ELON MUSK, X’İ ‘HER ŞEY’ UYGULAMASINA DÖNÜŞTÜRMEYE KARARLI

Musk’ın sahibi Elon Musk, geçtiğimiz günlerde bu özelliğin iOS, Android, Mac ve PC’de “telefon numarasına gerek kalmadan” kullanılabileceğini söylemişti.

X’in sesli ve görüntülü aramaları ne kadar yaygın hale getireceği veya Premium olmayan kullanıcıların bunu kullanıp kullanamayacağı hala belirsiz.

Geçen ay hashtag mucidi ve açık kaynak savunucusu Chris Messina, X’in kodunun kullanıcıların X’i kullanabilmek için Premium aboneliğe kaydolmaları gerektiğini önerdiğini keşfetti.

Musk ayrıca tüm kullanıcılardan platforma erişim için yıllık bir ücret talep etmekten bahsetti ve Yeni Zelanda ve Filipinler’deki kullanıcılara şimdiden yılda 1 dolar ödemeye başladı.

KAYNAK: HABER7

cide-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu