Haber

İran: Amerika Gazze’de ateşkesi engelliyor

İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Nasır KanaaniKum şehrinde düzenlenen Filistin-İsrail ihtilafındaki gelişmelere ilişkin özel bir sempozyumda, ” İran’ın son 44 yılda yaptıkları onu İsrail’le çatışma noktasına getirdi. Biz bu rejime ve onun amansız düşmanlığına karşıyız ve bu başarıları bir mucize olarak görüyoruz.“dedi.

Kanaaniİran’da İslam Devrimi’nin zaferinin dünyada yeni bir blogun oluşmasında bir dönüm noktası olduğunu vurgulayarak, “Devrimin zaferinden sonra İslam Cumhuriyeti direniş hareketlerine yeni bir cesaret ve ruh verdi” söz konusu.

Kanaani, ” Son haftalarda birçok ülke Gazze’de ateşkese destek veriyor ancak Amerikan hükümeti direnişten aldığı ağır darbe nedeniyle savaşın bitmesine izin vermiyor.” söz konusu.

İran’ın Filistin’e verdiği desteğin ahlaki ve insancıl bir destek olduğunu belirtmek. Kanaani, ” Filistin halkının yanında durmak Amerikalıları kızdırdı“vurgulayarak “Mazlumların yanında olacağız. Filistin özgürleşinceye ve birleşik bir hükümet oluşana kadar o ülkenin yanındayız ve desteğimizi ilan edeceğiz.”” şeklinde bir açıklama yaptı.

golcuk-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu