Ekonomi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi suya yüzde 10 indirim yapacak

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, GASKİ Genel Kurulu için toplanan kurultayda suyun yüzde 10 oranında azaltılmasına karar verdiklerini açıkladı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Meclis Kasım Dönemi Toplantısı’nın ilk toplantısı Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin başkanlığında toplanan mecliste toplam 49 konu görüşüldü.

Toplamda yüzde 37 indirim yapıldı

Meclis gündemi toplantısının ardından GASKİ Genel Heyeti 2. Olağan Toplantısı Birinci Toplantısı başladı. Toplantının ana konusu içme suyundaki indirimdi. Bu kapsamda daha önce yüzde 27’lik indirim yapılan suda yüzde 10’luk indirimin daha yapılacağı açıklandı.

Düztepe’ye gençlik merkezi yapılacak

Toplantıda Büyükşehir Belediyesi ve 6 Şubat Dayanışma Derneği ortaklığında Düztepe’de yapılması planlanan gençlik merkezi meclis üyelerinin oylarıyla belirlendi. Şubat 2024’te faaliyete geçmesi hedeflenen gençlik merkezi, öğrencilere birçok farklı branşta eğitim ve öğrenim olanağı sağlayacak.

Başkan Fatma Şahin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, gençlik merkezinin inşasına maddi destek sağlayan yurt dışından birçok gönüllünün de ortak olduğunu belirterek, “Bu sürecin başlatılmasında 6 Şubat Dayanışma Derneği’nin bir talebi vardı. Gençlik merkezinin adı konusunda bizden görüş aldılar. Bu doğrultuda merkezin adı 6 Şubat oldu.” “Bunun olması gerektiğine karar verdik” dedi. – GAZİANTEP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu