Haber

CHP’li belediye başkanlarından İmamoğlu desteği: Saraçhane yolundayız

Hakkında siyaset yasağı ve hapis cezası istenen İBB Lideri İmamoğlu hakkında, YSK lideri ve üyelerine hakaret ettiği teziyle açılan davanın 4. duruşması bugün görüldü. İmamoğlu’na 2 yıl 7 ay hapis cezası verildi.

Kararın ardından CHP’li belediye başkanları İmamoğlu’na takviye açıklamalarda bulundu. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Bugünkü karar adaletten ve hukuktan bağımsızdır. Hiçbir siyasi çıkarın halkımızın iradesinden üstün olduğunu kabul etmiyoruz. Çıktığımız bu yolda her zaman cephede olacağız Başkanım.” el ele duruyoruz.”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “16 milyon İstanbullu’nun iradesini ve somut delilleri yok sayanlara hiçbir yol arkadaşımızı feda etmeyeceğiz. Hak, hukuk ve adalet için. İstanbul yolundayım. Yanındayım.” sen @ekrem_imamoglu.”

‘CUMHURBAŞKANIMIZIN YANINDAYIZ’

Antalya Belediye Başkanı Muhittin Böcek de sosyal medyadan yaptığı paylaşımla İmamoğlu’na destek mesajı verdi. Böcek paylaşımında, “Omuz omuza siyaset yürüttüğümüz İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı arkadaşımız Ekrem İmamoğlu (@ekrem_imamoglu) hakkında alınan karar hukuken ve siyaseten yaralayıcıdır. İstanbul halkının ve milletimizin yanındayız” dedi. Başkan #İstanbul yargılanıyor.”

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Saraçhane’ye giden doğru yolu bulduğunu belirterek, “Hakikatten, hukuktan, adaletten ve gerçeklikten uzak, siyasi baskı altında verilen bu ceza sevgili Ekrem İmamoğlu’na verilmemiştir. , ancak hukukun üstünlüğüne inanan milyonlarca vatandaşımıza. Sevgili Ekrem kardeşime destek olmak için. Saraçhane yolundayım. @ekrem_imamoglu.”

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar da Büyükerşen gibi takviye kuvvet için Saraçhane’ye doğru yola çıktığını açıklayarak, “Hak kuvvetten üstündür. Atatürk @ekrem_imamoglu’na yapılan haksızlık elbette milletin iradesiyle mükafatını görecektir. Milletimiz milletimizdir.” kayıtsız şartsız egemenliğine sahip çıkacak. Her şey çok daha güzel olacak. Ekrem kardeşimin yanında olacağım. Her zaman yanındayım.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu