Haber

Bağımsızlık Günü Fener Alayı ve Konserle Kutlanacak

6 Eylül 1922’de düşman işgalinden kurtarılan İnegöl, zaferin 101’inci yılını çeşitli etkinliklerle kutluyor. Bu kapsamda sabah başlayan resmi törenler akşam saatlerinde farklı program ve gösterilerle devam edecek. Kurtuluş Günü etkinlikleriyle ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban, tüm ilçe halkını programlara davet etti.

İnegöl Belediyesi’nin düzenlediği 6 Eylül Bağımsızlık Günü etkinlikleri, bu akşam saat 19.00’da Belediye önünde gerçekleştirilecek kurtuluş günü canlandırmasıyla başlayacak. Ardından protokol üyeleri, öğrenciler, farklı gruplar ve vatandaşların katılımıyla belediye önünden Atatürk Anıtı’na kadar fener alayı ve kortej yürüyüşü gerçekleştirilecek. Yürüyüşün ardından Atatürk Anıtı sahnesinde Tarihi İnegöl Mehter’in küçük bir konseri verilecek, ardından İnegöl Belediyesi Halk Dansları Topluluğu ve kardeş şehir Mitrovica halk oyunları ekiplerinin gösterileri yapılacak. Pazar günü Halhalca’da düzenlenen Zaferden Kurtuluş’a kros yarışının ödül töreni de burada yapılacak. Kurtuluş Günü kutlamaları, Rıdvan Sayın’ın Atatürk Anıtı’nda vereceği “Zafer ve Kurtuluş” konseriyle devam edecek.

 

BAŞKAN TABAN’DAN DAVET

Kutlamalara ilişkin açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban, tüm ilçe halkını programlara davet etti. İnegöl’ün düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıl dönümünü büyük bir coşkuyla kutlamaya hazırlandıklarını belirten Önder Taban, “Vatandaşlarımızın da bu coşkuya ortak olmasını istiyoruz. Programlarımız belediye önünde başlayacak ve ardından Atatürk Anıtı’nda devam edecek. Vatandaşlarımızı tüm programlarımıza bekliyoruz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu