Haber

Adana’da Uyuşturucu Satarken Yakalanan Sanığa 15 Yıl Hapis Cezası

Adana’nın merkez Yüreğir ilçesinde sokakta uyuşturucu satarken yakalanan sanık, 15 yıl hapis ve 30 bin lira para cezasına çarptırıldı.

Tutuklu sanık, Adana 12. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya YO cezaevinden Ses ve Peyzaj Bilgi Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Sanık avukatı duruşma salonunda hazır bulundu.

Cumhuriyet savcısı, vakıfla ilgili mütalaasında, zanlının gece saatlerinde merkez Yüreğir ilçesine bağlı Özgür Mahallesi’nde çanta içinde saklanan uyuşturucu maddeyi satarken çarşı ve mahalle bekçileri tarafından yakalandığını belirtti.

Savcı, sanığın olay tespit ve tutuklama tutanağı ile adli sicil kaydı dikkate alınarak “uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti veya tedariki” suçundan cezalandırılmasını ve tutukluluğunun devamına karar verilmesini istedi.

Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen YO, “Ben kendim uyuşturucu kullanıyorum. Kimseye uyuşturucu satmadım. Mütalaayı reddediyorum. Tahliyemi ve beraatımı talep ediyorum” dedi. söz konusu.

Mahkeme, “uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti veya tedariki” kabahatinden 15 yıl hapis ve 30 bin lira para cezasına çarptırılan YO’nun tutukluluğunun devamına karar verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu